charmful آسمان همراه بارندگی مازندران

charmful: آسمان همراه بارندگی مازندران هواشناسی آسمان مازندران آسمان ابری آسمان صاف تا کمی ابری

گت بلاگز مازندران طوفانی شدن دریای مازندران از ظهر فردا

اداره کل هواشناسی مازندران در اخطاریه ای راجع به مواج و طوفانی شدن دریا به فعالان دریایی ، شهروندان و مسافران هشدار داد.

طوفانی شدن دریای مازندران از ظهر فردا

رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری، گفت: به اطلاع همه فعالان درياي خزر می رساند بر اساس تجزيه و تحليل نقشههای پيش‏يابی هواشناسی و خروجی مدلهای عددی جوّی و دريايی از ظهر فردا از سمت غرب استان شاهد وزش باد شديد و پیامد آن مواج و طوفانی شدن دريا هستيم که تا اطلاع ثانوی این اوضاع ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بیشینه سرعت وزش باد در فراساحل استان 22 و در سواحل 18 متر بر ثانيه که جهت غالب آن شمال تا شمال غربی پیشبینی میشود.

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: بنابر این اخطاریه ، پیشینه ارتفاع موج در مناطق فراساحل 4 متر و در سواحل تا 3 متر برآورد می شود.

طوفانی شدن دریای مازندران از ظهر فردا

رضوی افزود: توصیه می شود همه فعالان دريای خزر و گردشگران در استان مازندران نسبت به فعالیت در دریا هوشیار باشند.

اسدی معاون توسعه و پیش بیمی اداره کل هواشناسی مازندران نیز در گفتگو با خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری، گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی و خروجی مدلهای هواشناسی، اوضاع هوا استان مازندران از امروز تا اواسط فردا 21 اردیبهشت استمرار هوای گرم و در ارتفاعات وزش باد و از بعدازظهر وزش باد شدید و به تدریج زیاد کردن ابر پبش بینی می شود.

وی افزود: از پنجشنبه شب تا صبح جمعه آسمان استان ابری گاهی با رگبار باران ، رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.

معاون توسعه و پیش بیمی اداره کل هواشناسی مازندران گفت: روز جمعه 22 اردیبهشت نیز آسمان مازندران ابری و خنک ، گاهی با بارندگی و وزش باد آینده نگری می شود.

اداره کل هواشناسی مازندران در اخطاریه ای راجع به مواج و طوفانی شدن دریا به فعالان دریایی ، شهروندان و مسافران هشدار داد.

وی با بیان اینکه در این مدت 10 تا 14 درجه از شدت گرمای هوا کاسته می شود افزود: روز شنبه 23 اردیبهشت هوای استان نیمه ابری تا ابری ، استمرار هوای خنک با بارش پراکنده همراه خواهد بود.

انتهای پیام/آ

واژه های کلیدی: اردیبهشت | مازندران | هواشناسی | استان مازندران | طوفانی شدن دریا | دریا مواج | اخطاریه هواشناسی | هشدار هواشناسی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog