charmful آسمان همراه بارندگی مازندران

charmful: آسمان همراه بارندگی مازندران هواشناسی آسمان مازندران آسمان ابری آسمان صاف تا کمی ابری

گت بلاگز فرهنگی هنری توصیه به اطعام الطعام، افشاءالسلام و قرائت قرآن در ماه رمضان

در این ماه درب های جهنم بسته می شود و حتی خود شیطان هم در غل و زنجیر قرار می گیرد و آزادی عمل سابق را ندارد و دقیقا زمینه جهت عمل آماده می شود.

توصیه به اطعام الطعام، افشاءالسلام و قرائت قرآن در ماه رمضان

حجت الاسلام ادیب یزدی در گفتگو با خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛در خصوص اهمیت ماه مبارک رمضان گفت: ماه عظیم وشریف رمضان از حیث شرافت و عظمت با هیچ ماه دیگری قابل قیاس نیست. جانانه ترین علت و بالاترین رجحان ماه رمضان نسبت به سایر ماه ها این است که این ماه، ماه عمل های عبادی و پردازش های توحیدی و اخلاقی است که اگر انسان به اموری که در روایات آمده بپردازد توانسته است حق ماه رمضان را ادا کند.
وی در ارتباط با توصیه های مخصوص ماه رمضان عنوان کرد: دستورات و توصیه های فروانی در ماه رمضان شده است هست. در این ماه درب های جهنم بسته می شود و حتی خود شیطان هم در غل و زنجیر قرار می گیرد و آزادی عمل سابق را ندارد و دقیقا زمینه جهت عمل آماده می شود. لذا خوب است انسان بر نفس غلبه کند و اقدام را شروع کند. بنابراین اگر انسان در ماه رمضان مرتکب بزه و خلاف و معصیتی شود مربوط به سیاهی و خباثت نفس خودش می شود.

عبارات مهم : زندگی
این کارشناس مذهبی ادامه داد: از کارهایی که مورد سفارش قرار گرفته اند در درجه اول « اطعام الطعام» هست. اهل ایمان درهای منزل را باز و سفره داری کنند. بستگان و فامیل و دوستان را دعوت کنند و مردم افطار را در منزل این اهل ایمان باز کنند. افطاری دادن بسیار سفارش شده است است.
مساله بعدی «افشاء السلام» است . یعنی انسان خوش اخلاق باشد. به همه توصیه می کنیم که اخلاق خود را کنترل کنند و خوش اخلاق باشند.امام علی(ع) می فرماید: «هیچ چیزی مانند خوش خلقی در ترازوی اعمال سنگینی نمی کند». در روایت دیگری آمده است که پروردگار عالمیان حیا می کند انسان خوش اخلاق را محاکمه سنگین کند.بنابراین خوش اخلاقی بسیار صفت والا و سازنده ای هست. البته اگر انسان بخواهد در میان کسانی که مخاطب او هستند اعمال اخلاق خوب را درجه بندی کند نخستین نفر همسر اوست. لذا توصیه می شود هم خانمها هم مردها با همسران نهایت خوش رفتاری در این ماه را داشته باشند. حتی بجاست مردها در این ماه هدیه ای جهت همسران بگیرند و جو منزل را تلطیف کنند و جو منزل را به سمت شادمانی و وفاداری و علاقه و بزرگواری و اغماض ببرند که زندگی روی خوش خود را در محیط خانواده نشان بدهد. خوش به حال کسی که در ماه رمضان می تواند بخنند و بخنداند. صورت را باز کند و عبوس و گرفته و منقبض نباشد. بعد از همسر نوبت به فرزندان و پدر و مادر و بقیه بستگان است که نسبت به آنها هم باید خوش اخلاق بود.
حجت الاسلام ادیب یزدی تصریح کرد: توصیه دیگری که به شدت مورد اهتمام و تاکید حضرات معصوم واقع شده است قرائت قرآن است . به برادران و خواهران توصیه می کنیم از این مهم غفلت نکنند. هر آیه صواب یک ختم قرآن را دارد. البته شرطش این است که انسان آن آیه را تدبر کند و راه اندازی العین خود در زندگی قرار بدهد. به عنوان نمونه هنگامی که «قل هو الله احد» را می خوانیم به فردیت و صمدیت حق بیاندیشم و معانی که در این آیه وجود دارد در زندگی اعمال کنیم. قرائت قرآن اقلا روزی یک جزء که زیاد از 20 دقیقه هم طول نمی کشد در ماه مبارک رمضان مورد تاکید شرع مقدس است.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: زندگی | اخلاقی | اخلاق خوب | ماه رمضان | خوش اخلاقی | قرائت قرآن | رمضان | رمضان96

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog