charmful آسمان همراه بارندگی مازندران

charmful: آسمان همراه بارندگی مازندران هواشناسی آسمان مازندران آسمان ابری آسمان صاف تا کمی ابری

گت بلاگز علمی پزشکی ۱۱ میلیون جوان ایرانی در «سن ازدواج» ، شیوع سرطان پروستات در ایران، معرف

وزارت بهداشت در هفته‌ای که گذشت با رویدادهای متعددی مواجه بود که در این بسته خبری به این موارد می‌پردازیم.

۱۱ میلیون جوان ایرانی در «سن ازدواج» ، شیوع سرطان پروستات در ایران، معرف

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ مجمع جهانی بهداشت وقت مناسبی جهت مذاکرات دوجانبه کشورهاست، دولت باید در مورد تولیت سلامت در کشور تصمیم گیری نماید، مراکز دولتی درمان ناباروری جهت زوج های نابارور، زیاد کردن 3 برابری سرطان پروستات در کشور ، داروهای نازایی تقریبا تحت پوشش بیمه واقع شده است است ، حضور اثربخش داروسازان بالینی در کنار تیم درمان، ۱۱ میلیون جوان ایرانی در «سن ازدواج» از جمله عناوین بعضی اخبار وزارت بهداشت در هفته گذشته بوده اند.
مجمع جهانی بهداشت وقت مناسبی جهت مذاکرات دوجانبه کشورهاست
سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در آخرین روز از سفر سه روزه خود به ژنو، اظهار داشت: در ملاقات هایی که با وزرای بهداشت بعضی از کشور ها داشتیم، توانستیم زمینه را جهت ملاقات شرکت های ایرانی با بعضی از شرکت های بین المللی که علاقه مند هستند در حوزه واکسن، دارو، تجهیزات پزشکی به یک خودکفایی نسبی برسند، فراهم کنیم.

عبارات مهم : جمعیت

وی مهمترین دستاورد سفر سه روزه خود به ژنو را معرفی دستاورد ها و توانمندی های کشور عزیزمان ایران در حوزه علوم پزشکی، طرح تحول سلامت و موفقیت هایی که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در رشد علمی دنیا و منطقه ای داشته، عنوان کرد.
دولت باید در مورد تولیت سلامت در کشور تصمیم گیری نماید

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت توجه به تجمیع منابع بیمه ها گفت: مجلس و دولت حوزه سلامت را یکپارچه نمی بینند که پرسشها زیادی را در اجرای برنامه های وزارت بهداشت به وجود آورده است متاسفانه شرکای ما در ۴ سال گذشته با وزارت بهداشت هماهنگ نبودند، ولی دولت باید در مورد تولیت سلامت در کشور تصمیم گرفته و مدیریت را یکپارچه کند یعنی ابتدا منابع بیمه ها تجمیع شده است و سهم ارزش از بودجه عمومی زیاد کردن پیدا کند تا نشانه دولت مبنی بر پیگیری زیاد به محرومین و حاشیه نشین ها محقق شود.
حضور اثربخش داروسازان بالینی در کنار تیم درمان
محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: دولت یازدهم با توجه خاص خود و تخصیص داده شده است منابع زیاد به حوزه سلامت، آنها در اولویت برنامه های خود قرار داد و با شروع طرح تحول سلامت و تخصیص داده شده است یارانه سلامت موجب زیاد کردن بهره مندی مردم از خدمات سلامت و کم کردن پرداختی از جیب آن ها شد.
وی در حوزه داروسازی بالینی گفت: با توجه به عوض کردن فرآیندهای درمانی در دنیا، امروزه تیم های درمانی تشکیل شده است و دیگر فقط یک دکتر به تنهایی عهده دار سلامت و درمان نیست و این تیم متشکل از دکتر بالینی، متخصص تغذیه، روانشناس بالینی و همچنین داروساز بالینی است که عملکرد بسیار بهتری نسبت به روش های گذشته دارد.
مراکز دولتی درمان ناباروری جهت زوج های نابارور+ آدرس
با توجه به ابلاغ سیاست های جمعیتی از سوی مقام معظم رهبری و فعالیت های وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت کشور در این زمینه اکنون در حوزه درمان ناباروری در سراسر کشور مراکزی فعالند که زوج های نابارور می توانند به آنها مراجعه کرده و از خدمات تشخیصی و درمانی با قیمت مناسب و با پوشش ۸۵ درصدی هزینه ها از سوی دولت، استفاده کنند.
برای اطلاع از ادرس اینجا کلیک کنید.
زیاد کردن 3 برابری سرطان پروستات در کشور

معاون تحقیقات وزیر بهداشت با اشاره به اینکه طی ۲۰ سال گذشته سرطان پروستات در کشور زیاد کردن یافته و تا ۳ برابر شده است است گفت: عدم تحرکی و چاقی از دلایل مبتلا شدن به این سرطان هست.
ملک زاده تاکید کرد: درحال حاضر ۳۰ درصد از مردم کشور عزیزمان ایران چاق و ۴۰ درصد دچار اضافه وزن هستند و همین مسئله عامل مهمی در بروز سرطان پروستات در میان مردم هست، چاقی، کم تحرکی، مصرف بیش از حد گوشت قرمز از عوامل مهم ابتلای افراد به بیماری پروستات است.

داروهای نازایی تقریبا تحت پوشش بیمه واقع شده است است
شاهین آخوندزاده قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت معاون وزیر بیان کرد: مقالات پزشکی ۳۰۰ درصد رشد داشته و از ۱۷ هزار به ۴۰ هزار مقاله رسیده است و کمیت تحقیقات بین ۲۰ تا ۳۰ درصد رشد پیدا کرده است.آخوندزاده ادامه داد: داروهای نازایی تحت پوشش کامل بیمه تقریبا قرار گرفته و بودجه خوبی به مراکز درمانی و دانشگاه ها تزریق شده است است.
۱۱ میلیون جوان ایرانی در «سن ازدواج»
علی اکبر سیّاری معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه کشور عزیزمان ایران در دوران طلایی جمعیت قرار دارد، افزود: دوران طلایی جمعیت یعنی آنکه جمعیت مولّد آماده کار و جوان کشور ۳۰ درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند و ۶۰ تا ۷۰ درصد جمعیت آماده اشتغال هستند و این بزرگترین فرصتی است که در اختیار کشور بوده و مانند ابری بارور است که سایه آن بر سر کشور افتاده که اگر از این باروری استفاده کنیم به نشانه های مطلوب رسیده و اگر غفلت کنیم آسیب های بزرگی به کشور وارد می شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه ۱۱ میلیون زوج متقاضی ازدواج داریم افزود: اگر فقط روی ازدواج کار کنیم قیمت باروری زیاد کردن پیدا کرده و شیب کاهشی قیمت باروری متوقف شده است و در آینده زیاد کردن پیدا می کند ما در وزارت بهداشت برنامه کمک به زوجین نابارور را اجرایی کردیم و اکنون ۳ میلیون زوج نابارور داریم.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: جمعیت | سلامت | درمانی | میلیون | بهداشت | پروستات | سرطان پروستات | درمان ناباروری | روانشناس بالینی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog