charmful آسمان همراه بارندگی مازندران

charmful: آسمان همراه بارندگی مازندران هواشناسی آسمان مازندران آسمان ابری آسمان صاف تا کمی ابری

گت بلاگز سمنان بیش از 80 حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شد

سال گذشته ۸۷ حلقه چاه غیرمجاز در استان سمنان مسدود شده است هست. میلیون | غیرمجاز | استان سمنان | چاه غیر مجاز | استان سمنان | مدیرعامل شرکت آب منطقه ای |

بیش از 80 حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان؛ ایرج حیدریان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان با اشاره به وجود ۱۴ دشت ممنوعه و ۱۳ دشت آزاد در استان سمنان گفت: سال گذشته ۸۷ حلقه چاه غیرمجاز در استان سمنان مسدود شده است هست.

عبارات مهم : میلیون
ایرج حیدریان افزود : 14 دشت ممنوعه و 13 دشت آزاد د استان سمنان وجود دارد که سامان دهی این دشت ها در دستور کار دولت قرار دارد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال 96 تاکنون 9 حلقه چاه غیرمجاز مسدود و مسلوب المنفعه شده است است تصریح کرد : با مسدود کردن این چاه ها از برداشت غیرمجاز آن به میزان 96 هزار مترمکعب در سال جلوگیری شده است است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان با اشاره به اینکه میامی و کالپوش بیشترین تعداد چاهه ای غیرمجاز را در استان دارند اظهار داشت : در سال 95 تعداد 40 حلقه چاه غیرمجاز شناسایی شده است و جهت انسداد آن ها اقدام شده است است.

وی تصریح کرد: این در حالی است که سال گذشته تعداد 87 حلقه چاه غیرمجاز مسدود و مسلوب المنفعه شده است و نزدیک به 1 میلیون مترمکعب صرفه جویی به عمل آمده است.

حیدریان از راه اندازی یک هزار و 630 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه های استان سمنان خبر داد و افزود : جلوگیری از اضافه برداشت چاهه ای مجاز به میزان 31 میلیون مترمکعب از طریق شارژ و بهره برداری از کنتورهای هوشمند آب و برق از دیگر کارها این مجموعه است.

وی با اشاره به اجرای طرح تعادل بخشی در استان سمنان بیان کرد: تشکیل و تجهیز 13 گروه گشت و بازرسی در استان سمنان، راه اندازی 447 کنتور فهام بر روی چاهه ای کشاورزی استان از دیگر اقداماتی است که این مجموعه در جهت طرح تعادل بخشی در استان سمنان انجام داده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان با بیان اینکه آبگیری پروژه های تغذیه مصنوعی استان سمنان را از دیگر کارها شرکت آب منطقه ای سمنان است ادامه داد : این طرح با حجمی معادل 42/5 میلیون مترمکعب در استان سمنان اجرا شد.
وی افزود : راه اندازی و راه اندازی سامانه یکپارچه حفاظت و بهره برداری منابع آب و امور مشترکین (ساماب) جهت کنترل و نظارت بر بهره برداری از منابع آب استان سمنان از دیگر وظایف مهم این مجموعه به شمار می رود.

حیدریان با بیان اینکه پتانسیل تجدیدشونده آب های زیرزمینی استان به 615 میلیون مترمکعب در سال کم کردن یافته است تصریح کرد : سالیانه به میزان 795 میلیون مترمکعب بالغ بر 2/1 برابر پتانسیل تجدیدشونده از طریق چاه ها و قنوات بهره برداری می شود.

وی اظهار داشت : با توجه به برداشت بیش از توان آبخوان های مهم استان سمنان هر سال به طور میانگین 7/0 متر کم کردن می یابد و 150 میلیون مترمکعب کسری مخزن در دشت های مهم و فرعی استان ایجاد می شود.

حیدریان با بیان اینکه این دشت ها از سالیان گذشته ازنظر توسعه برداشت از منابع آب زیرزمینی ممنوعه اعلام شدند افزود : دشت های مذکور ترتیب از غرب به شرق استان عبارت اند از ایوانکی، گرمسار، سرخه و لاسجرد، سمنان، دامغان، شاهرود، بسطام، میامی، مزج وجیلان، بیارجمند و دانیال، فرومد و احمد آباد که دراین بین احمدآباد تنها دشتی است که جهت برداشت منابع آب زیرزمینی ممنوع نیست.

انتهای خبر / ذ

واژه های کلیدی: میلیون | غیرمجاز | استان سمنان | چاه غیر مجاز | استان سمنان | مدیرعامل شرکت آب منطقه ای | دشت ممنوعه | کنتور هوشمند آب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog